Podstrona: Wyjedź na semestr letni do Chin / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wyjedź na semestr letni do Chin

2019-11-07
Wyjedź na semestr letni do Chin

Prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej zaprasza studentów Politechniki Rzeszowskiej do skorzystania z możliwości odbycia jednosemestralnych studiów w Chinach w renomowanej Uczelni Huazhong University of Science and Technology (HUST) w mieście Wuhan.

Spotkanie informacyjno - rekrutacyjne odbędzie się 20 listopada 2019 r., w sali P-24, o godzinie 11:30. W wydarzeniu wezmą udział studenci PRz, którzy mają za sobą semestr studiów w HUST oraz Qinghua Zhang-Zyradzka, lektor języka chińskiego. Rekrutacja na wyjazd w semestrze letnim 2019/2020 (luty - lipiec) potrwa do 4 grudnia 2019 r.

Osoby zainteresowane wyjazdem do Wuhan powinny być co najmniej na II roku studiów I stopnia, wymagana jest również zgoda Dziekana, wysoka średnia i bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Decydując się na studia w Chinach studenci są zwolnieni z opłat za studia, mają również zapewniony akademik. Sami muszą pokryć koszty związane z przejazdem i utrzymaniem oraz ubezpieczenie. Dla osób planujących wyjazd do Chin w semestrze letnim 2019/2020 przygotowano bezpłatny kurs języka chińskiego (8 spotkań po 2 godziny z lektorką pochodzącą z Chin).

Huazhong University of Science and Technology jest w pierwszej dziesiątce najlepszych Uczelni w Chinach. Studiuje tam ponad 56 tys. osób. Do tej pory z możliwości wyjazdu skorzystało 145 studentów naszej Uczelni.

Wnioski o wyjazd skierowane do prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza, Prorektora ds. współpracy międzynarodowej należy składać do 4 grudnia w pokoju V-213 lub V-215 w budynku "V". Wzór wniosku można znaleźć tutaj https://dwm.prz.edu.pl/do-pobrania/student/dokumenty-chiny-3.html

Informacje dotyczące warunków i zasad odbywania studiów udzielane będą w Dziale Współpracy Międzynarodowej pokój 213 lub 215, budynek "V" lub telefonicznie pod numerem +48 17 7432505.

Więcej informacji dotyczących rekrutacji można znaleźć pod linkiem.