Podstrona: POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

24 Sty

Kategorie w górę – pozytywne wyniki ewaluacji dla PRz

Politechnika Rzeszowska posiada pełnię uprawnień akademickich w aż 13 dyscyplinach naukowych w zakresie 3 dziedzin nauki.
04 Mar

Nominacja profesorska dr. hab. inż. Pawła Chmielarza

Profesor znalazł się w gronie najmłodszych profesorów tytularnych w Polsce – najmłodszego w naukach inżynieryjno-technicznych, a drugiego pod względem wieku ogółem.

28 Lut

Program komputerowy do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

Naukowcy z WEiI opracowali program komputerowy do przeprowadzenia obiektywnej oceny zaburzeń mowy na podstawie analizy sygnału mowy zarejestrowanego podczas badania logopedycznego za pomocą mikrofonu.
31 Sty

Laboratorium Geologiczne

Laboratorium wyposażone jest m.in. w najnowszej generacji mikroskop polaryzacyjny Panthera TEC POL trin z kamerą mikroskopową Pro-S5 Lite – jedyne takie urządzenie na Podkarpaciu.

30 Gru

Ponad 7 milionów dla Politechniki Rzeszowskiej na prace badawczo-rozwojowe

Najlepsze zespoły naukowe z podkarpackich uczelni otrzymały granty na prace badawczo-rozwojowe w ramach programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.
03 Gru

Kolejny sukces kwartalników naukowych Wydziału Zarządzania

„Humanities and Social Sciences” i „Modern Management Review” wydawane na Wydziale Zarządzania znalazły się w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.

26 Paź

Dr inż. Michał Musiał laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów

Tematem nagrodzonej rozprawy doktorskiej jest poprawa efektywności energetycznej obiektów budowlanych.
22 Paź

Dr inż. Wojciech J. Nowak laureatem nagrody Naukowiec Przyszłości 2021

Nagroda Naukowiec Przyszłości stanowi wyróżnienie dla uczonych realizujących nowatorskie projekty naukowe, które w przyszłości mogą wpływać na inteligentny rozwój i lepszą przyszłość.

Archiwum wiadomości