Podstrona: Wizyta prof. Falka Uebernickela z Sugar Network w Rzeszów Design Factory / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wizyta prof. Falka Uebernickela z Sugar Network w Rzeszów Design Factory

2024-07-30 , red.  Paweł Kuraś, Marta Jagiełowicz
Spotkanie ze studentami,

Na Politechnice Rzeszowskiej gościł prof. dr Falk Uebernickel, kierownik d.school w Hasso Institute w Poczdamie, profesor tej uczelni, profesor Uniwersytetu w St. Gallen w Szwajcarii, ekspert w dziedzinie Design Thinking i badań nad innowacjami, kierownik sieci Sugar Network. Wizyta miała na celu umocnienie współpracy między Rzeszów Design Factory a Sugar Network, a także wymianę doświadczeń i inspiracji z zakresu innowacyjnych metod projektowania i przedsiębiorczości.

Przedstawiciele naszej uczelni spotkali się z Profesorem w siedzibie firmy APTIV w Krakowie, której pracownicy zaprezentowali nowoczesne technologie i rozwiązania przemysłowe. Wieczorem Profesor spotkał się na kolacji networkingowej z przedstawicielami Politechniki Rzeszowskiej oraz Rzeszów Design Factory. W wydarzeniu uczestniczył również prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp reprezentujący władze uczelni.

Wizyta na Politechnice Rzeszowskiej

Kolejnego dni wizyty prof. dr Falk Uebernickel odwiedził wybrane laboratoria Politechniki Rzeszowskiej oraz zapoznał się z zakresem realizowanej współpracy z przemysłem. Profesor odbył również spotkanie ze studentami, podczas którego przedstawił prezentację na temat sieci Sugar Network.

Wizyta prof. Falka Uebernickela była wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów. Profesor wyraził swoje zadowolenie z pierwszej wizyty zarówno na naszej uczelni, jak i w Polsce. Jego entuzjazm oraz chęć do dalszej współpracy z pewnością zaowocują nowymi innowacyjnymi projektami, które przyczynią się do rozwoju Rzeszów Design Factory, jak również społeczności akademickiej.

Serdeczne podziękowania należą się pracownikom Centrum Transferu Technologii oraz Biura Promocji, którzy pomogli w organizacji wizyty. Dzięki temu Profesor mógł zapoznać się z całą uczelnią i regionem w skondensowanej „pigułce”, co powinno zaowocować dalszą współpracą międzynarodową na poziomie studenckim!

Więcej informacji na temat współpracy można znaleźć na stronach Rzeszów Design Factory oraz Via Carpatia.