Podstrona: Srebrny medal dla naszych żeglarzy / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Srebrny medal dla naszych żeglarzy

2020-09-09
kategoria: Sport
fot. Michał Szypliński/NTN Snow & More

Sukcesem zakończyły się zmagania reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Wilkasach na jeziorze Niegocin.

W tej edycji mistrzostw wzięło udział 58 załóg z 27 uczelni. Politechnikę Rzeszowską reprezentowały dwie załogi, w których skład weszli: sternik Michał Markiewicz, Jakub Ankes, Michał Zydek (załoga pierwsza) oraz sternik Michał Malinowski, Bartłomiej Marki, Maciej Skiba (załoga druga).

Podczas eliminacji załogi zostały podzielone na dwie floty. Do finałów miało awansować po 15 załóg z każdej floty. Pierwsza załoga Politechniki Rzeszowskiej znalazła się we flocie A, druga załoga we flocie B. Po rozegraniu sześciu wyścigów w obu grupach pierwsza załoga reprezentująca naszą uczelnię zajęła piąte miejsce, a druga załoga uplasowała się na siódmym miejscu, co zapewniło awans obu drużyn do „złotej” floty.

W kolejnych wyścigach nasi reprezentanci również odnieśli sukcesy. Załoga pierwsza zajęła siódme miejsce, druga załoga natomiast miejsce 15. Dzięki tak dobrym wynikom naszych reprezentantów Politechnika Rzeszowska uplasowała się na piątym miejscu w generalnej klasyfikacji drużynowej i na drugim miejscu w klasyfikacji uczelni technicznych. Srebrnym medalistom i opiekunowi sekcji Franciszkowi Gorczycy należą się wyrazy uznania i życzenia dalszych sukcesów.