Podstrona: Spotkania z przedsiębiorcami na WMT / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkania z przedsiębiorcami na WMT

2020-09-16 , red.  Maciej Szalacha, Anna Worosz
Spotkania z przedsiębiorcami na WMT

Na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli gościli przedsiębiorcy zainteresowani nawiązaniem współpracy w zakresie B+R z naszą uczelnią. Mgr inż. Aleksander Duda z Katedry Dróg i Mostów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury podczas pierwszego spotkania zaprezentował technologię zagospodarowania zużytych opon w budownictwie, m.in. pakiet ze zużytych opon samochodowych oraz geomaterac z opon ciężarowych.

Podczas kolejnych rozmów dziekan WMT dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz przedstawił istniejące i nowatorskie rozwiązania w zakresie zagospodarowania odpadów, w szczególności metali żelaznych i nieżelaznych. O sposobie wstępnego oczyszczania wód opadowych oraz o możliwościach innowacyjnych rozwiązań do produkcji z betonu mówił natomiast dr inż. Kamil Pochwat z Katedry Infrastruktury i Gospodarki Wodnej WBIŚiA. Zaprezentowano również ofertę Politechniki Rzeszowskiej dotyczącą współpracy projektowej i technologicznej oraz prac B+R.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Miłosza Guzikowskiego reprezentującego firmę Hydrosprzęt Sp. J. CTT PRz oraz Krzysztofa Wojtczaka z firmy Ingenis Sp.z o.o. Wśród uczestników znaleźli się m.in. przedstawiciele z branży produkcji betonu i usług komunalnych.