Podstrona: "Rowerem po oddech" do Neapolu dla chorej Pauliny / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

"Rowerem po oddech" do Neapolu dla chorej Pauliny

2019-06-28

Andrzej Kozioł, Kacper Kogut i Krystian Mroziak wyruszą rowerami do Neapolu, by pomóc chorej na mukowiscydozę dziewczynce.  Będzie to druga rowerowa akcja charytatywna pomysłodawców wydarzenia.

Podróż do Neapolu została zaplanowana na 20 dni. W tym czasie rowerzyści pokonają dystans ponad 2000 km. Dla Andrzeja Kozioła  (absolwenta PRz), Kacpra Koguta (również absolwenta PRz) oraz Krystiana Mroziaka (studenta elektrotechniki) będzie to kolejna wyprawa. Zdobyte w poprzedniej podróży doświadczenie pozwoli odpowiednio przygotować się, by nie dać się zaskoczyć w drodze.

Celem akcji jest zebranie jak największej sumy pieniędzy, która następnie zostanie przekazana na pomoc dla 11-letniej Pauliny z Tuczep koło Jarosławia. Dziewczynka od urodzenia choruje na mukowiscydozę i jest pod stałą opieką Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę  MUKOHELP. Jest to choroba, która powoduje problemy z oddychaniem oraz pracą układu pokarmowego.

Rowerzyści wystartują 6 lipca z Jarosławia. Trasa akcji "Rowerem po oddech" prowadzi przez Polskę, Czechy, Austrię oraz Włochy. Zespół zgodnie podkreśla, że połączył wypoczynek z pasją, by pomagać potrzebującym a także sprawdzić swoją kondycję i przeżyć niezapomnianą przygodę.

- Neapol wybraliśmy z trzech powodów. Po pierwsze to pięknie położone miasto; po drugie dystans 2000 km jest dla nas dużym wyzwaniem i po trzecie  to miejsce narodzin pizzy – wyjaśnia Krystian Mroziak.

W 2018 roku studenci dotarli do Aten, aby pomóc 7-letniemu Karolowi z wrodzoną wadą serca. Na jego leczenie została wówczas zebrana kwota ponad 12 000 zł, a akcję nazwali "Rowerami po serce".

Tegoroczna wyprawa potrwa do 30 lipca, a swoje zmagania rowerzyści będą na bieżąco relacjonować na fanpage- u akcji.