Podstrona: Podsumowanie akcji Studenckie Mikołajki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Podsumowanie akcji Studenckie Mikołajki

2021-01-08 , red.  Ewelina Sadecka, Anna Worosz
Podsumowanie akcji Studenckie Mikołajki

Już po raz kolejny Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej był organizatorem akcji Studenckie Mikołajki. W ramach tego projektu społeczność akademicka zebrała datki, za które zakupiono prezenty świąteczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Każdego roku w grudniu studenci działający w Samorządzie Studenckim organizują akcję charytatywną Studenckie Mikołajki. W tym roku studenci postanowili wesprzeć pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, w którym mieszka 52 przewlekle somatycznie chorych podopiecznych. W listopadzie 2020 r. dyrektor DPS-u Agnieszka Markowicz przekazała organizatorom akcji indywidualne prośby mieszkańców placówki.

Dzięki zebranym funduszom od firm i ludzi dobrej woli, pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej udało się spełnić marzenia mieszkańców DPS-u w Nowej Dębie. Firma Sylveco produkująca naturalne kosmetyki przekazała dla pensjonariuszy paczkę ze swoimi produktami. Poruszeni skromnymi marzeniami mieszkańców DPS-u pracownicy rzeszowskiej firmy Deloitte zakupili wszystkie rzeczy z listy i przygotowali paczki dla każdego pensjonariusza. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej za zebrane środki zakupił dla każdego mieszkańca komplet ręczników, koce, piżamy, kapcie, a także artykuły higieniczne oraz żywność. 22 grudnia ub.r. przedstawiciele Samorządu Studenckiego naszej uczelni przekazali dyrekcji DPS-u świąteczne upominki, wśród których znalazły się dodatkowo kuchenki mikrofalowe, czajniki i radia.