Podstrona: Najwyższe w historii uczelni miejsce naszych zawodników w klasyfikacji generalnej AMP / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Najwyższe w historii uczelni miejsce naszych zawodników w klasyfikacji generalnej AMP

2021-01-21 , red.  Krzysztof Gorczyca, Marta Jagiełowicz
kategoria: Sport
Najwyższe w historii uczelni miejsce naszych zawodników w klasyfikacji generalnej AMP

Podczas ubiegłorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej wystartowali w 19 konkurencjach, zdobywając 13 medali – trzy w klasyfikacji generalnej, a 10 w klasyfikacji uczelni technicznych. W tabeli Akademickich Mistrzostw Polski przedstawiciele naszej uczelni uzyskali łącznie 800 punktów, co przełożyło się na najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej zawodników Centrum Sportu Akademickiego oraz AZS Politechniki Rzeszowskiej – 24. miejsce na 133 sklasyfikowane uczelnie.

Brązowy medal w banked slalom

Na przełomie lutego i marca mogliśmy się cieszyć z pierwszego medalu dla Politechniki Rzeszowskiej wywalczonego podczas zawodów snowboardowych. Brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych w konkurencji banked slalom zdobył Konrad Pochłódka z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury („GP” nr 3–4/2020).

Brązowy medal w trójboju siłowym

Po prawie pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej wprowadzeniem obostrzeń związanych z pandemią koronowirusa pod koniec sierpnia ponownie udało się wystartować z Akademickimi Mistrzostwami Polski. Po powrocie do rywalizacji na szczeblu akademickim kolejny medal zawisł na szyi naszego sportowca. Magdalena Kwiatek z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa w swojej kategorii wagowej (do 63 kg) zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej podczas zawodów w trójboju siłowym.

Złoty medal w kolarstwie górskim

W tym samym czasie na trasach wyciągu „Orawka” rywalizowali nasi zawodnicy z sekcji kolarstwa górskiego. W obu kategoriach drużynowo wypadliśmy bardzo dobrze – panie zajęły siódme, a panowie ósme miejsce. Zwieńczeniem startów był złoty medal w klasyfikacji uczelni technicznych dla Adama Kawuli z Wydziału Zarządzania w wyścigu ze startu wspólnego.

Srebrny medal dla naszych żeglarzy

Sukcesem zakończyły się zmagania reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie, które odbyły się na przełomie sierpnia i września w Wilkasach na jeziorze Niegocin. Dwie załogi reprezentujące naszą uczelnię znalazły się w finałowej trzydziestce. Wyniki wywalczone przez nasze załogi przełożyły się na srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej („GP” nr 9–11/2020).

Cztery medale w lekkiej atletyce

W połowie września podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozegranych na stadionie AZS Łódź dwie nasze studentki zdobyły aż cztery medale. Patrycja Surowiec z Wydziału Zarządzania w biegu na 1500 m uzyskała piąty wynik w klasyfikacji generalnej, co przełożyło się na srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych. Patrycja potwierdziła świetną formę w biegu na 800 m, zajmując ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, a pierwsze miejsce w klasyfikacji UTE. Brązowy medal w klasyfikacji UTE w biegu na 100 m wywalczyła natomiast Kamila Tłuczek z Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej, która zdobyła również medal w biegu na 200 m. Zdobycie przez nią kolejnego brązowego medalu w klasyfikacji UTE było znakomitym zakończeniem występów naszych reprezentantów.

Historyczny brąz naszych sportowców

W Warszawie odbywały się pierwsze w historii Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju. Nasza uczelnia wspólnie z PWSW z Przemyśla była ambasadorami włączenia tej gry do kalendarza rozgrywek AMP. Drużyna PRz podczas zawodów dopiero w półfinale musiała uznać wyższość przeciwników, przegrywając z ekipą z Sanoka. Walcząc o trzecie miejsce z AWF Warszawa, nasi sportowcy wygrali drugą kolejkę rzutów karnych, a bohaterem meczu i najlepszym bramkarzem zawodów został Dawid Serwiński z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa („GP” nr 9–11/2020).

Złoto dla siatkarek

Zespół siatkarek Politechniki Rzeszowskiej drugi rok z rzędu zameldował się w finałach Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Krakowie. Z powodu pandemii COVID-19 drużyna na finały do Krakowa pojechała w okrojonym składzie. Pomimo braków kadrowych dziewczyny pokazały sportowy charakter, walcząc o każdą piłkę. Ostatecznie uplasowały się na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej finałów AMP. Natomiast wśród uczelni technicznych okazały się najlepsze, przywożąc ze sobą złote medale. Medalistkom i opiekunowi sekcji Antoniemu Dominie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w następnych turniejach.

Przybiegły z medalami

Kolejny październikowy sukces również należał do pań. W rozgrywanych w Supraślu Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych udział wziął nasz trzyosobowy zespół kobiecy. W klasyfikacji generalnej na miejscu szóstym uplasowała się Patrycja Surowiec z Wydziału Zarządzania, na 13. Marika Kuna z Wydziału Zarządzania, a na 57. Ilona Woźniak z Wydziału Zarządzania. Takie wyniki przełożyły się na medale w klasyfikacji uczelni technicznych –złoty dla Patrycji Surowiec i srebrny dla Mariki Kuny. Gratulujemy zdobytych medali i życzymy kolejnych sukcesów zawodniczkom oraz opiekunce sekcji Elżbiecie Świecy.

Powrót na szczyt

Organizatorem finałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym był Klub Uczelniany AZS Politechniki Rzeszowskiej. Do stolicy Podkarpacia przyjechało rywalizować 12 zespołów kobiecych i 15 męskich. W finale drużyna męska PRz pokonała ubiegłorocznych zwycięzców z Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Wygrywając bardzo zacięty finał, panowie okazali się najlepsi podczas turnieju. Zawodnikom i opiekunowi sekcji Grzegorzowi Sowie gratulujemy świetnych wyników i trzymamy kciuki za przyszłe zwycięstwa.

Akademickie rozgrywki szachowe

Na zakończenie całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski zespół szachowy Politechniki Rzeszowskiej w listopadzie ubiegłego roku wybrał się do Szczyrku. W ostatecznej klasyfikacji rozgrywek szachowych nasza drużyna zajęła bardzo dobre 11. miejsce, wygrywając pojedynek z lokalnym rywalem Uniwersytetem Rzeszowskim.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, że w tych trudnych czasach reprezentowali naszą uczelnię, opiekunom sekcji za przygotowanie swoich podopiecznych do występów oraz władzom Politechniki Rzeszowskiej za pomoc w realizacji sportowych sukcesów. Przed nami kolejna edycja, podczas której liczymy na równie dużo pozytywnych emocji.

Powrót do listy aktualności

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję